III NIedziela Wielkanocna

1. Dziś Msze św. jak w każda niedzielę – o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo. Dziś także tradycyjnie po każdej Mszy św. zbiórka na Hospicjum Sądeckie w ramach akcji "Pola Nadziei".
W tygodniu godziny Mszy św. podajemy w harmonogramie intencji mszalnych.

2. Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej bazylice odbędzie w tym tygodniu 16/17 kwietnia. Szczegóły wydarzenia na afiszu w gablocie.

3. W sobotę nie będzie zajęć dla dzieci.

II NIedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego - Msze św. jak w każda niedzielę – o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo. Po Mszy św. o godz. 14.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Dziś także tradycyjnie po każdej Mszy św. zgodnie z komunikatem Ks. Biskupa jest organizowana zbiórka do puszek na CARITAS Diecezji Tarnowskiej.
W tygodniu godziny Mszy św. podajemy w harmonogramie intencji mszalnych.

2. Przeżywamy także Tydzień małżeństw i rodzin przed peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów. Peregrynacja w naszej bazylice będzie 16/17 kwietnia. Szczegóły wydarzenia na afiszu w gablocie.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego dzień świętości życia. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo. Na wieczornej Mszy św. można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy do udziału!

Poniedziałek Wielkanocny

1. Msze św. dzisiaj o godz. 7,9,11.oo i 14.oo.
Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego - Msze św. jak w każda niedzielę – o godz. 7, 9, 11 oraz 14.oo. Po Mszy św. o godz. 14.oo zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Za tydzień również z okazji Niedzieli Miłosierdzia, tradycyjnie po każdej Mszy św. zgodnie z komunikatem Ks. Biskupa zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na CARITAS Diecezji Tarnowskiej.
W tygodniu Msze św: codziennie o godz. 18.oo. Dodatkowo rano o godz. 7.oo w środę, piątek i sobotę. W piątek nie ma postu – z racji trwającej Oktawy Wielkanocy.

2. Jutro /wtorek/ - zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Godzinki o 17.3o, Msza św. - 18.oo /z Koronką Uwielbienia Boga/, potem modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów.

3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę kwietnia. Zachęcamy do skorzystania z S. Pokuty w piątek od godz. 16.oo oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
Nie będzie odwiedzin chorych w I. Piątek.

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Procesja z palmami przed Mszą św. godz. 11.oo. Msze św. dzisiaj o 7, 9, 11 oraz o godz. 14.oo - Gorzkie Żale, a potem Msza św.
W Wielkim tygodniu Msze św.: poniedziałek i środa - 18.oo, poniedziałek i wtorek – 7.oo.

2. TRIDUUM PASCHALNE:
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Liturgia Mszy św. o godz. 18.oo.
- adoracja prowadzona przez Bierzmowanych– godz. 2o.oo
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy – do godz. 21.oo

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Chrystusa na krzyżu.
(W tym dniu obowiązuje post ścisły)
- Droga Krzyżowa o godz. 9.oo
- Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 15.oo
- Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18.oo
- po liturgii - 3 części Gorzkich Żali
- adoracja prowadzona przez młodzież starszą – godz. 21.oo
Adoracja Pana Jezusa w Grobie – do północy!
Ofiary zbierane przy okazji Adoracji Krzyża w W. Piątek i W.Sobotę przenaczone są na wsparcie miejsc kultu w Ziemi św.

Wyjazd do chorych z okazji I. piątku i Świąt od godz. 13.oo (prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub w zakrystii) – tel. ks. prob. 500 012 205

Wielka Sobota:
- adoracja Pana Jezusa – od godz. 7.oo
- poświęcenie pokarmów – od 10.oo do 12.oo co pół godziny
- Liturgia Wigilii Paschalnej – o godz. 19.00 (przynosimy świece)
(W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu)

3. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz Drugi dzień Świąt - godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo oraz 14.oo.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś i za tydzień Msze św. - 7, 9, 11 i 14. Msze św. w tygodniu podajemy w harmonogramie intencji mszalnych.

2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Tomasz Zwiernik, kapelan Zakładu Karnego w Zamościu /diecezja zamojsko-lubaczowska/. Dziękujemy Księdzu za przyjęcie zaproszenia.
Spowiedź rekolekcyjno-wielkanocna będzie we wtorek w godz. 15.oo-18.oo. Z pół godzinną przerwą o 16.3o. Zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnego czasu. /PROGRAM/
Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie parafialnej.
W środę zostanie zorganizowana składka rekolekcyjna o 8.oo i 18.oo.
UWAGA!!! na zmianę godziny wieczornej Mszy św. na 18.oo.

3. Dziś także organizowany jest Kiermasz wielkanocny przez Drużynę „Trzy żywioły” i Zarząd Osiedla dla wsparcia działalności naszej Siostry Renaty w Ukrainie. Możemy zakupić palmy wielkanocne, ciasta, ozdoby świąteczne oraz zabawki, które były przeznaczone dla dzieci – podopiecznych S. Renaty.